PKOl uhonoruje medalistów igrzysk na gali!

Źródło: SPORT.TVP.PL | Autor: Jakub Żychliński

Dziesięciu polskich medalistów olimpijskich w Londynie zostanie nagrodzonych przez PKOL podczas uroczystej gali w Centrum Olimpijskim. Transmisja w SPORT.TVP.PL we wtorek od godziny 12!

Magdalena Fularczyk i Julia Michalska ciężko zapracowały na swój sukces (fot. Getty Images) Magdalena Fularczyk i Julia Michalska ciężko zapracowały na swój sukces (fot. Getty Images)

Igrzyska olimpijskie w Londynie nie były wielkim sukcesem polskich sportowców. Biało-czerwoni zdobyli dziesięć medali, w tym tylko dwa z najcenniejszego kruszcu. Choć część atletów zawiodła, trzeba docenić tych, którzy dostarczyli kibicom tyle radości. We wtorek Polski Komitet Olimpijski wręczy nagrody medalistom i ich trenerom podczas uroczystej gali w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II.

Złote medale w Londynie wywalczyli Tomasz Majewski w pchnięciu kulą oraz Adrian Zieliński w podnoszeniu ciężarów. Nasi dwaj złoci sportowcy otrzymają od PKOl po 120 tysięcy złotych. Srebrni medaliści – Sylwia Bogacka i Anita Włodarczyk dostaną czeki na 80 tysięcy złotych. Z kolei zdobywcy brązowych krążków – Zofia Noceti-Klepacka, Przemysław Miarczyński, Bartłomiej Bonk, Damian Janikowski, Beata Mikołajczyk i Karolina Naja oraz Julia Michalska i Magdalena Fularczyk dostaną po 50 tysięcy złotych.

Co ciekawe, nasze brązowe osady kajakarek i wioślarek pierwotnie miały dostać po 37,5 tysięcy złotych. Zarząd PKOl podjął jednak decyzje o zrównaniu ich nagród z sumami, jakie przysługują brązowym medalistom w konkurencjach indywidualnych. Trenerom sportowców przysługują premie w wysokości 50 proc. tych kwot.

W Centrum Olimpijskim w jednym miejscu zgromadzą się najlepsi polscy sportowcy. Choć od zakończenia igrzysk w Londynie minęło już trochę czasu, warto przypomnieć sobie te piękne chwile i twarze polskich bohaterów.

Transmisja z gali Polskiego Komitetu Olimpijskiego we wtorek od godziny 12 w SPORT.TVP.PL!