Czeski mistrz z Londynu oddał część nagrody za złoty medal

Źródło: PAP/msk

Zdobywca złotego medalu w Londynie w kolarstwie górskim Czech Jaroslav Kulhavy przeznaczył 1/3 nagrody za olimpijski triumf - pół miliona koron (84 tys. złotych) na szkolenie młodzieży w macierzystym związku. Nagroda to 1,5 mln koron (251 tys. złotych).

Kulhavy jest także mistrzem świata z 2011 r. i dwukrotnym mistrzem Europy (fot. Getty Images) Kulhavy jest także mistrzem świata z 2011 r. i dwukrotnym mistrzem Europy (fot. Getty Images)

Kulhavy jest pomysłodawcą projektu przeznaczonego dla najmłodszych adeptów kolarstwa, który będzie jednak realizowany przez czeska federację.

– Kolarstwo górskie staje się coraz bardziej popularne i chciałbym do tego rozwoju dołożyć swoją cegiełkę. To właśnie sporty rowerowe, a nie piłka nożna jest najbardziej popularną formą aktywności i musimy to wykorzystać – powiedział Kulhavy.

Złoty medal w Londynie to największy sukces w karierze 27-letniego zawodnika, który jest także mistrzem świata z 2011 r. i dwukrotnym mistrzem Europy (2010, 2011).

Część pieniędzy z nagrody otrzymanej od Czeskiego Komitetu Olimpijskiego kolarz przeznaczył na dokończenie budowy domu w rodzinnym Usti nad Orlici.