Bracia Brownlee dostali w nagrodę za medale… 10 funtów

Źródło: PAP | Autor: KŻ

Mistrz olimpijski z Londynu w triathlonie Brytyjczyk Alistair Brownlee oraz jego brat Jonathan, który zdobył brązowy medal, otrzymali w nagrodę po... 10 funtów. Pieniądze przesłał im wraz z gratulacjami 89-letni emeryt.

Bracia Brownlee zdominowali olimpijski triathlon w Londynie (fot. Getty Images) Bracia Brownlee zdominowali olimpijski triathlon w Londynie (fot. Getty Images)

Wyczyn pochodzących z okolic Leeds braci Brownlee – 24-letniego Alistaira i dwa lata młodszego Jonathana – spotkał się z wielkim uznaniem w ich ojczyźnie. W rodzinnych stronach zgotowano im wspaniałe powitanie, w którym udział wzięło dziesiątki tysięcy fanów.

Otrzymali także wiele listów z gratulacjami, w tym jeden bardzo wzruszający od 89-letniego emeryta, który dołączył do niego po 10 funtów dla zawodników. Staruszek nie przedstawił się, nie podał także swojego adresu, aby nie mogli zwrócić mu pieniędzy.

Napisał, że oglądał nasz występ i dodał, że to była jedna z najwspanialszych rzeczy jaką widział w życiu. Nie wiem jeszcze co zrobię z tymi pieniędzmi – powiedział starszy z braci Alistair.