Olimpijska flaga już w Rio

Źródło: PAP/pb

Olimpijska flaga przekazana Brazylii podczas ceremonii zamknięcia igrzysk w Londynie została powitana w Rio de Janeiro w symbolicznym miejscu - na słynnej górze Corcovado z pomnikiem Chrystusa Odkupiciela.

Brytyjczycy przekazali flagę olimpijską podczas ceremonii zamknięcia (fot. Getty Images) Brytyjczycy przekazali flagę olimpijską podczas ceremonii zamknięcia (fot. Getty Images)

Na schodkach samolotu zaprezentował ją burmistrz Rio de Janeiro Eduardo Paes wraz z brazylijskimi sportowcami uczestniczącymi w zmaganiach w Londynie.

Oficjalna ceremonia powitania flagi odbyła się pod mającym 30 metrów wysokości pomnikiem Chrystusa, który w lipcu 2007 został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata. To miejsce jest sercem parku naturalnego Tijuca.

Flagę w Rio de Janeiro będzie można oglądać do końca roku. Igrzyska w 2016 roku będą pierwszymi w historii odbywającymi się w Ameryce Południowej.

W Londynie Brazylia uplasowała się na 22. miejscu w tabeli medalowej. Jej przedstawiciele zdobyli 17 medali (3 złote, 5 srebrnych, 9 brązowych), o dwa więcej niż w Pekinie.