Brazylijczycy skarżą się na polskiego arbitra

Źródło: PAP/pb

Brazylia domaga się weryfikacji wyniku finałowej walki bokserskiej w kategorii 75 kg w igrzyskach w Londynie. Kwestionowana jest kara nałożona przez polskiego sędziego Mariusza Górnego na Esquiva Falcao, która przyczyniła się do jego porażki.

Brazylijczycy uważają, że Polak wypaczył wynik finału (fot. Getty Images) Brazylijczycy uważają, że Polak wypaczył wynik finału (fot. Getty Images)

Brazylijski Komitet Olimpijski skierował do Międzynarodowej Federacji Boksu Amatorskiego (AIBA) listowną prośbę o weryfikację wyniku walki. Motywuje ją tym, że polski sędzia miał przyznać w rozmowie z mediami, że kara nałożona na Falcao była zbyt surowa.

Górny w trzeciej rundzie finału odjął Brazylijczykowi dwa punkty za przytrzymywanie przeciwnika, co spowodowało, że mimo przewagi musiał się zadowolić tylko srebrnym medalem - przegrał z Japończykiem Ryotą Muratą 13:14.

Wszystko wskazuje na to, że nastąpił błąd sędziego w interpretacji, dlatego też poprosiliśmy AIBA o weryfikację wyniku. Mamy obowiązek bronić interesów brazylijskich sportowców – powiedział przedstawiciel tamtejszego komitetu olimpijskiego Arthur Nuzman.

W sumie w londyńskich igrzyskach Polskę reprezentowało w różnych dyscyplinach 17 sędziów. Pecha miał Radosław Koryzna, który nie uznał prawidłowo zdobytej bramki w meczu piłki wodnej i został odsunięty od prowadzenia dalszych spotkań.