Nagroda dla Bonka. Dostał... wózek

Źródło: PAP

20 tys. zł od zarządu województwa oraz wózek dla bliźniąt i 8 tys. zł od miasta Opola – takie nagrody odebrał w czwartek Bartłomiej Bonk, brązowy medalista igrzysk w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 105 kg. Premie dostali też jego trenerzy.

Oprócz nagrody finansowej zarząd województwa wręczył też Bonkowi i jego żonie Barbarze wózek dziecięcy dla dwojaczków, których małżeństwo oczekuje. Bartłomiej i Barbara Bonkowie mają już 8-letniego syna Mateusza, a dwóch córek spodziewają się w okolicach Bożego Narodzenia.

Nagrody finansowe od zarządu województwa dostali również trenerzy sztangisty Budowlanych: Ryszard Szewczyk 5 tys. zł, a Bolesław Kardela i Krzysztof Siemion po 2 tys. zł.

Nagrodę od miasta - 8 tys. zł - wręczył medaliście również wiceprezydent Opola Krzysztof Kawałko. ”To jeszcze nie koniec, we wrześniu planujemy specjalną imprezę dla pana Bartłomieja. Już rozmawiałem w tej sprawie z władzami klubu” - zapowiedział wiceprezydent.

Poza nagrodami od opolskich samorządów brązowemu medaliście olimpijskiemu przysługuje również premia od PKOl, który zapowiedział, że Polacy startujący w konkurencjach indywidualnych na igrzyskach w Londynie mogą liczyć na 120 tys. zł za pierwsze miejsce, 80 tys. za drugie i 50 tys. za trzecie.

Nagrody dla medalistów przewidziało także Ministerstwo Sportu i Turystyki - Bonk ma dostać 18,4 tys. zł.

Sztangista Budowlanych Opole zdobył brązowy medal igrzysk w Londynie w kategorii 105 kg w turnieju podnoszenia ciężarów. Uzyskał w dwuboju wynik 410 kg. Bonk zdobył dla Polski 32. medal olimpijski w podnoszeniu ciężarów, a szósty dla klubu Budowlani Opole.