Za mną niesamowitych sześć tygodni

Źródło: telegraph.co.uk

Sięgnąć po złoty medal dziewięć dni po triumfie w Tour de France... To najlepszy okres w mojej karierze – powiedział Bradley Wiggins, który został mistrzem olimpijskim w jeździe indywidualnej na czas.

Bradley Wiggins stał się idolem Brytyjczyków (fot. Getty Images) Bradley Wiggins stał się idolem Brytyjczyków (fot. Getty Images)

Być wymienianym wśród takich sław jak Steve Redgrave czy Chris Hoy to wielki zaszczyt. Gdy raz zostaniesz mistrzem olimpijskim, to liczą się dla ciebie już tylko złote medale – stwierdził Brytyjczyk, który ma już na koncie siedem krążków zdobytych na trzech igrzyskach.

Tylko jeden kolor był ważny. Jeśli chodzi o statystyki, to najważniejsza dla mnie jest liczba cztery, a nie siedem – wyjawił Wiggins, którzy był już trzykrotnie mistrzem olimpijskim w kolarstwie torowym.

32-letni kolarz myśli o powrocie na tor za cztery lata w Rio de Janeiro. – Zobaczymy, co na ten temat powie moja żona. Być może postaram się zdobyć piąte złoto w wyścigu drużynowym na dochodzenie – zapowiedział zwycięzca Tour de France.