Mistrzowie olimpijscy zaproszeni na mecz Arsenalu

Źródło: PAP | Autor: KŻ

Mistrzowie olimpijscy z Londynu - Brytyjczyk Mohamed Farah i Kenijczyk David Rudisha zostali zaproszeni na pierwszy mecz Arsenalu w sezonie 2012/13 piłkarskiej Premier League z Sunderlandem w sobotę na Emirates Stadium. Obaj są fanami tego zespołu.

David Rudisha we wspaniałym stylu zdobył olimpijskie złoto i pobił rekord świata na 800 metrów (fot. PAP/EPA) David Rudisha we wspaniałym stylu zdobył olimpijskie złoto i pobił rekord świata na 800 metrów (fot. PAP/EPA)

Nie wiadomo jednak, czy Farah, który wygrał biegi na 5000 i 10 000 m skorzysta z oferty. Jego żona jest bowiem w zaawansowanej ciąży i lekkoatleta chciałby jeszcze przed porodem wrócić do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszka i trenuje. Także plany na najbliższą przyszłość złotego medalisty i rekordzisty świata na dystansie 800 m Rudishy nie są znane.

Oprócz wspomnianych zawodników na sobotnie spotkanie Arsenalu, w którym występują polscy bramkarze – Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański, zaproszeni zostali Brytyjczycy Anthony Joshua i Geraint Thomas. Pierwszy z nich stanął na najwyższym stopniu olimpijskiego podium w boksie w kategorii powyżej 91 kg, a drugi w kolarstwie torowym – w drużynowym wyścigu na dochodzenie.