Wicemistrz olimpijski w sztafecie 4x100 m chce grać w NFL

Źródło: PAP | Autor: KŻ

Wicemistrz olimpijski z Londynu w sztafecie 4x100 m, reprezentant USA Jeffery Demps chce występować w lidze futbolu amerykańskiego NFL. Zawodnik odnosił już sukcesy w tym sporcie. W 2009 roku zdobył z Florida Gators mistrzostwo akademickich rozgrywek NCAA.

Jeffery Demps odnosił już w przeszłości sukcesy w futbolu amerykańskim (fot. Getty Images) Jeffery Demps odnosił już w przeszłości sukcesy w futbolu amerykańskim (fot. Getty Images)

Jak poinformowano na stronie ligi, Demps, który był w zespole z Uniwersytetu Floryda jako biegacz (running back), złożył już wszystkie potrzebne dokumenty i został wolnym agentem.

22-letni Amerykanin od młodości trenuje biegi sprinterskie i futbol amerykański. Jest jedynym w historii zawodnikiem Florida Gators, który zdobył akademickie mistrzostwo w dwóch różnych dyscyplinach. Ostatnio więcej czasu poświęcał lekkiej atletyce. Nie wziął udziału w drafcie do NFL w tym roku, aby skupić się na przygotowaniach i zakwalifikowaniu się do reprezentacji kraju na igrzyska.

W Londynie nie wystąpił wprawdzie w finale, ale wystartował w eliminacjach, co uprawniło go do otrzymania olimpijskiego medalu.