Wstydu nam nie przynieśli

Źródło: SPORT.TVP.PL | Autor: Rafał Dybiński

- Będę namawiał Mitrosz, aby nie kończyła jeszcze kariery - zdradził SPORT.TVP.PL Ireneusz Nawara, honorowy prezes Polskiego Związku Gimnastycznego.

Joanna Mitrosz zachwyciła kibiców w Londynie (fot. Getty Images) Joanna Mitrosz zachwyciła kibiców w Londynie (fot. Getty Images)

Gdynianka Joanna Mitrosz ma według wielokrotnego mistrza Polski predyspozycje i możliwości, aby w przyszłości osiągnąć jeszcze lepszy wynik niż w Londynie.

- Ma dopiero 23 lata i wszystko co potrzeba, aby pokusić się o coś więcej. Jest za młoda i zbyt zdolna, aby już teraz kończyć karierę. Będę ją namawiał, aby kontynuowała swoją pracę, bo dzięki niej możemy mieć jeszcze sporo radości, a młodsze dziewczęta mogłyby brać z kogo przykład. Występ w Londynie oceniam na miarę jej możliwości. Tylko nieszczęśliwy upadek pozbawił ją szóstego miejsca, ale i tak miejsce w pierwszej dziesiątce w takiej stawce, to świetny wynik - podkreślił komentator gimnastycznych zawodów w TVP Sport.

Nawara jest także zadowolony z występu polskich gimnastyków sportowych. - Wstydu nam nie przynieśli. Marta Pihan-Kulesza była przecież w finale wieloboju, konkurencji w której Polki nie było od igrzyska w Moskwie. Na razie nie mamy drugiego Blanika, ale jest grupa młodych perspektywicznych gimnastyków w Polsce, z których wyłonią się kiedyś przyśli olimpijczycy - dodał honorowy prezes związku.