Szkoda, że nie mamy więcej takich par

Źródło: SPORT.TVP.PL | Autor: Rafał Dybiński

- Są ograni, waleczni i mają charakter. Zabrakło im szczęścia i doświadczenia - ocenił Ryszard Bosek grę polskiej pary siatkarzy plażowych na igrzyskach w Londynie.

Mariusz Prudel był trudny do zatrzymania dla rywali (fot. Getty Images) Mariusz Prudel był trudny do zatrzymania dla rywali (fot. Getty Images)

Mistrz olimpijski z Montrealu nie ma zastrzeń do postawy pary Grzegorz Fijałek - Mariusz Prudel i liczy, że z każdym rokiem będą jeszcze mocniejsi.

- Wypadli bardzo dobrze, choć zaczęło się przecież nieszczególnie. Dość nieszczęśliwie przegrali pierwszy mecz z Łotyszami i groziło im szybkie odpadnięcie z turnieju. Stanęli jednak na wysokości zadania i w następnym spotkaniu pokonali samych mistrzów świata. To pokazuje, że mają charakter i są waleczni - podkreślił mistrz świata z 1974 roku.

- W ćwierćfinale zabrakło im doświadczenia i szczęścia. Pretensje mogą mieć tylko oni do siebie, bo my do nich żadnych. Tylko od nich zależy jak daleko w przyszłości zajdą. Jeśli będą nadal pracować nad swoją psychiką i drobnymi elementami będą jeszcze mocniejsi. Szkoda, że nie mamy więcej takich par - podsumował Ryszard Bosek.