Rosjanki są perfekcyjne technicznie

Źródło: SPORT.TVP.PL | Autor: AB

Rosja zdominowała pływanie synchroniczne podczas igrzysk olimpijskich w Londynie – zdobyła złote medale w duecie i drużynowo. Elżbieta Klimaszyk, wybitna polska trenerka, przyznaje, że pod względem technicznym Rosjanki nie mają sobie obecnie równych.

Rosjanki nie miały sobie równych podczas igrzysk w Londynie (fot. Getty Images) Rosjanki nie miały sobie równych podczas igrzysk w Londynie (fot. Getty Images)

W duetach srebrny medal zdobyły Hiszpanki, a brązowy – Chinki. W rywalizacji ośmioosobowych zespołów oba kraje zamieniły się jednak miejscami. Dwa złote medale padły łupem Rosji.

– Jeśli chodzi o duet, Rosjanki zdeklasowały rywalki. Jeśli chodzi o team, przyznam, że mam mieszane uczucia. Pokazały, że pod względem technicznym są zdecydowanie lepsze, ale artystycznie... bardzo podobały mi się Hiszpanki. Pokazały coś bardzo ciekawego, bardzo podobał mi się ich układ – mówi Elżbieta Klimaszyk, której dziełem jest większość choreografii m.in. reprezentacji Polski.

– Jest mała przepaść między Rosjankami a pozostałymi reprezentacjami. One są tak niezawodne technicznie, że aż miło patrzeć. Są perfekcyjne, nie da się ukryć, ale... mnie ich wykonanie nie chwyta aż tak za serce – dodaje.