Jestem dumny z medalu!

Źródło: london2012.com

Jestem bardzo dumny z mniej doświadczonych kolegów. Powiedziałem im po tym meczu, że trzeba to powtórzyć na igrzyskach w Rio – ocenił Floris Evers, reprezentant Holandii.

Reprezentacja Holandii przegrała w finale z Niemcami 1:2 (fot. Getty Images) Reprezentacja Holandii przegrała w finale z Niemcami 1:2 (fot. Getty Images)

Jestem bardzo dumny z mniej doświadczonych zawodników. Powiedziałem im po tym meczu, że trzeba to powtórzyć na igrzyskach w Rio. Oni naprawdę zasługują na złoty medal. Na razie składamy wyrazy szacunku dla Niemców, którzy ponownie byli najlepsi w finale.

Myślę, że to była gra, w której obie drużyny miały 50 proc. szans. Gdyby Jan Philipp Rabente nie zdobył drugiej bramki, to może ja trafiłbym do siatki. Myślę, że w finale nie zagraliśmy najlepiej. Dlatego, że to był finał, mamy prawo czuć się rozczarowani.

Jestem dumny z tego srebrnego medalu. To już mój drugi medal olimpijski. Niektórzy nazywają mnie tylko srebrnym medalistą, ale dla mnie to nic nie znaczy. Chciałem to zmienić w Londynie i zdobyć złoto. Nie udało się, ale przecież mimo porażki zdobyliśmy medal. To dla mnie bardzo ważne!