Węgrzy odarci ze złudzeń. Brąz dla Chorwatów

Źródło: SPORT.TVP.PL/PAP

W meczu o brązowy medal turnieju szczypiornistów nie było niespodzianki. Chorwacja bez najmniejszych problemów wygrała z Węgrami 33:26 (19:14) i sięgnęła po trzeci w historii olimpijski krążek, po złocie z 1996 i 2004 roku.

Chorwaci zdobyli trzeci w historii olimpijski medal w piłce ręcznej (fot. Getty Images) Chorwaci zdobyli trzeci w historii olimpijski medal w piłce ręcznej (fot. Getty Images)

Chorwaci na pocieszenie zdobyli brązowy medal olimpijski. W niedzielę w Basketball Arena, w której wcześniej - jak wskazuje nazwa - rywalizowali koszykarze - pokonali Węgrów 33:26, prowadząc do przerwy 19:14. W premierowej odsłonie grali jak z nut, zanotowali prawie 80-procentową skuteczność (24 rzuty, bez karnych), a do tego ani razu nie powędrowali na ławkę kar.

Tylko na początku drugiej części Węgrzy zbliżyli się na trzy bramki i kibice tego kraju częściej zrywali się z miejsc. To był krótkotrwały zryw - i na boisku, i na trybunach. Niepodzielnie w każdym zakątku olimpijskiego obiektu panowali Chorwaci (w składzie byli trzej zawodnicy Vive Targów Kielce: Ivan Cupić, Manuel Strlek i Denis Buntić). Cieszyli się, skalali, śpiewali, jednak tak naprawdę euforii nie było. Bo dla nich w grach zespołowych liczy się tylko złoty medal. Na ten muszą poczekać przynajmniej do Rio de Janeiro.