Rosyjska drużyna potwierdziła dominację

Źródło: SPORT.TVP.PL/LONDON2012.COM | Autor: AB

Zgodnie z oczekiwaniami, rosyjska drużyna sięgnęła po złoty medal w pływaniu synchronicznym w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Drugie miejsce zajęły Chinki, a trzecie Hiszpanki.

Rosjanki ze złotymi medalami igrzysk w Londynie (fot. Getty Images) Rosjanki ze złotymi medalami igrzysk w Londynie (fot. Getty Images)

Zwyciężczynie uzyskały łączny wynik (w programie technicznym i dowolnym) 197.030 pkt. Rosjanki zdominowały pływanie synchroniczne w ostatnich latach, wygrywając wszystkie mistrzostwa świata od 1998 roku i sięgając po złoto poprzednich igrzysk w Pekinie.

Drugie miejsce zajęły Chinki, z łącznym wynikiem 194.010, a brązowy medal wywalczyły Hiszpanki – 193.120 pkt. Warto wspomnieć, że, w porównaniu do rywalizacji duetów, obie drużyny zamieniły się miejscami. Złoto, przypadło również Rosjankom.

– Wykonałyśmy dobrą pracę. Jesteśmy naprawdę szczęśliwe, bo bardzo ciężko trenowałyśmy. Było dużo emocji, ale wszystko zakończyło się szczęśliwie. Dla czterech dziewczyn w naszej drużynie, to pierwsze igrzyska i bardzo to przeżywały – przyznała Anżelika Timanina.

– Mamy niesamowitych trenerów, niesamowitą drużynę. Oczywiście, pozostałe kraje, które zakwalifikowały się na igrzyska, są bardzo dobre, ale wyniki mówią same za siebie – dodała.