Czas na półfinały. Kto rywalem Dream Teamu?

Źródło: SPORT.TVP.PL

W piątek poznamy finalistów olimpijskiego turnieju koszykarzy. Amerykanie są murowanym faworytem. Czy jest w tej chwili zespół, który może ich pokonać? Spotkania 1/2 finału tylko w TVP Sport i SPORT.TVP.PL!

Czy to możliwe, żeby w finale igrzysk zabrakło Amerykanów? (fot. Getty) Czy to możliwe, żeby w finale igrzysk zabrakło Amerykanów? (fot. Getty)

– Mamy pięć, może dziesięć procent szans na wygraną. Ale damy z siebie wszystko. Jeżeli jednak któraś z ich gwiazd będzie miała swój dzień i Amerykanie trafią łącznie 20 trójek, to nic nie będziemy mogli zrobić – uważa Manu Ginobili, lider reprezentacji Argentyny, która w półfinale zmierzy się z USA.

Wypowiedź zawodnika San Antonio Spurs jednoznacznie wskazuje na to, że Dream Team dał jasno do zrozumienia - w tym roku nie ma na nas mocnych! Wyniki najlepiej to potwierdzają.

W meczu fazy grupowej Argentyńczycy nie mieli żadnych szans w starciu z Amerykanami. Przegrali wysoko 97:126! A Russell Westbrook skakał po głowach kolegów z Ameryki Południowej.

1/2 finału: USA - Argentyna od godz. 22:00 tylko w SPORT.TVP.PL!

W drugiej parze spotkają się Hiszpanie z Rosją. Obie drużyny także spotkały się w grupie. Wtedy lepsi byli zawodnicy Sbornej. Są jednak głosy, że mistrzowie Europy już wtedy kalkulowali, jak zrobić, żeby nie trafić na USA w półfinale. Plan się powiódł. Teraz są faworytami spotkania.

Rosjanie to jednak rewelacja igrzysk w Londynie... i mistrzowie nerwowych końcówek! Większość spotkań rozstrzygali w ostatnich minutach meczu, więc jeśli Hiszpanie liczą na awans do finału, muszą rozstrzygnąć losy rywalizacji dużo wcześniej. Tak Witalij Fridzon pozbawił złudzeń Brazylijczyków!

1/2 finału: Hiszpania - Rosja od godz. 18:00 tylko w SPORT.TVP.PL!