Wang Zeng Yi: pomyliłem koszulki przy pakowaniu

Źródło: PAP | Autor: KŻ

– Pomyliłem koszulki przy pakowaniu, dlatego w pierwszym meczu igrzysk zagrałem w niewłaściwej – przyznał Wang Zeng Yi. Polski Związek Tenisa Stołowego zapowiedział postępowanie wyjaśniające wobec zawodnika i trenera Tomasza Krzeszewskiego.

Wang Zeng Yi odpadł z igrzysk w Londynie już w drugiej rundzie (fot. PAP/EPA) Wang Zeng Yi odpadł z igrzysk w Londynie już w drugiej rundzie (fot. PAP/EPA)

Chodzi o spotkanie z Brazylijczykiem Hugo Hoyamą, do którego doszło 28 lipca w hali ExCeL. Reprezentant Polski wygrał 4:3 w setach, ale w mocno kontrowersyjnym stroju.

Wang wystąpił w koszulce niezgodnej z wymogami MKOl i ITTF (międzynarodowej federacji). Logotypy zostały przez sędziów pooklejane taśmą, ale wizerunkowo wyglądało to fatalnie. Odpowiedni sprzęt miał przez nas zabezpieczony – poinformowało biuro związku.

29-letni Wang, indywidualny i drużynowy mistrz Polski, przyznał, że błąd popełnił przy... pakowaniu na igrzyska.

Koszulki w kolorze czerwonym przeznaczone na igrzyska były łudząco podobne do tych z tegorocznych mistrzostw świata drużyn w Dortmundzie. Włożyłem je wszystkie do torby i zabrałem do Londynu. Podczas losowania przed spotkaniem z Hoyamą okazało się, że będę musiał włożyć czerwony strój. I w wyniku mojej nieuwagi ubrałem się w tę niewłaściwą. Przepraszam za pomyłkę – wyjaśnił "Wandżi", który niedawno przeszedł z Bogorii Grodzisk Mazowiecki do PKS Kolping Frac Jarosław.

PZTS zapowiedział, że zajmie się incydentem; o złożenie wyjaśnień poproszeni zostaną pingpongista i selekcjoner reprezentacji Krzeszewski.

W olimpijskim debiucie Wang dotarł do drugiej rundy, w której przegrał z reprezentującym Hiszpanię He Zhi Wenem 3:4. Co ciekawe, ten 50-letni zawodnik od nowego sezonu będzie grał w... Bogorii.

Przypadek urodzonego w Chinach "Wandżiego" nie był odosobniony w polskiej ekipie w IO 2012. Tenisistka Agnieszka Radwańska w przegranym meczu z Niemką Julią Georges nie miała na stroju ani orzełka ani polskiej flagi. Jedynie z tyłu widniał napis "Poland".