Rosyjski duet zdeklasował rywalki

Źródło: SPORT.TVP.PL | Autor: AB

Nie było niespodzianki. Rosjanki Natalia Iszczenko i Swietłana Romaszina zdobyły złoty medal w pływaniu synchronicznym podczas igrzysk olimpijskich w Londynie.

Natalia Iszczenko i Swietłana Romaszina ze złotymi medalami (fot. Getty Images) Natalia Iszczenko i Swietłana Romaszina ze złotymi medalami (fot. Getty Images)

Tym samym rosyjski duet potwierdził swoją dominację w tej konkurencji. Iszczenko i Romaszina były zdecydowanymi faworytkami do złota i nie zawiodły.

Program dowolny Rosjanek był bliski perfekcji. Został oceniony na 98.900 pkt., co jest wynikiem o 1.100 pkt. gorszym od ideału. Łącznie z programem technicznym, uzyskały wynik 197.100 (maksymalny wynik, to 200).

Zgodnie z oczekiwaniami, kolejnymi miejscami podium podzieliły się Hiszpanki i Chinki. Ona Carbonell i Andrea Fuentes uzyskały 96.900 pkt., a Xuechen Huang i Ou Liu 96.770 pkt.

Pływanie synchroniczne podczas igrzysk olimpijskich, to dyscyplina wyłącznie w wydaniu żeńskim. Do rozdania w Londynie są dwa komplety medali. W sobotę (10 sierpnia) powalczą ośmioosobowe zespoły. Faworytkami ponownie będą Rosjanki.