Niemiecki sztangista tylko posiniaczony

Źródło: PAP/mż

Złoty medalista igrzysk w Pekinie w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105 kg Niemiec Matthias Steiner, który w trakcie rywalizacji w rwaniu w olimpijskim turnieju w Londynie doznał kontuzji karku, jest posiniaczony i obolały, ale nie doznał poważnego urazu.

Wypadek Matthiasa Steinera wyglądał bardzo groźnie (fot. Getty Images) Wypadek Matthiasa Steinera wyglądał bardzo groźnie (fot. Getty Images)

Steiner we wtorkowej rywalizacji nie utrzymał nad głową sztangi ważącej 196 kg, która spadła mu na kark i uderzyła w szyję. Służby medyczne natychmiast udzieliły mu pomocy. Zawodnik o własnych siłach zszedł z pomostu, po czym został przewieziony do szpitala.

Doktor niemieckiej ekipy Helmut Schreiber powiedział, że ciężarowiec doznał urazów więzadeł i mięśni. Nie ucierpiał natomiast jego kręgosłup, dlatego operacja nie była konieczna.

Mimo, że bardzo pragnąłem zdobyć w Londynie medal, rezygnacja z dalszej rywalizacji była jedyną słuszną decyzją. Po prostu jestem zadowolony, że nie ma obaw trwałego uszkodzenia zdrowia – powiedział Steiner.

W Pekinie w 2008 roku Steiner zdobył złoty medal, uzyskując w dwuboju 461 kg.