Słabe występy polskich kolarzy torowych

Źródło: PAP

Małgorzata Wojtyra (Bo Go Szczecin) uzyskała dwunasty czas (3.45,083) w wyścigu na 3000 m na dochodzenie – czwartej konkurencji rywalizacji wielobojowej (omnium) w kolarstwie torowym na igrzyskach w Londynie. Najszybsza była Amerykanka Sarah Hammer (3.29,554).

Małgorzata Wojtyra ma przed sobą jeszcze dwie konkurencje omium (fot. PAP/EPA) Małgorzata Wojtyra ma przed sobą jeszcze dwie konkurencje omium (fot. PAP/EPA)

Przed dwoma ostatnimi konkurencjami wieloboju Polka, która zgromadziła 36 punktów, plasuje się na dziewiątej pozycji w klasyfikacji generalnej. Prowadzi zwyciężczyni wtorkowego wyścigu na dochodzenie z 13 punktami, przed Brytyjką Laurą Trott (14 pkt).

Wojtyra rozpoczęła w poniedziałek od 13. pozycji na 250 metrów ze startu lotnego, potem wygrała wyścig punktowy i na koniec zmagań dnia była dziesiąta w wyścigu australijskim (eliminacyjnym).

Za pierwsze miejsce w każdej konkurencji otrzymuje się punkt, za drugie – dwa punkty, za trzecie – trzy itd. Wygrywa ta zawodniczka, która zgromadzi najmniej punktów.

Po południu odbędą się dwie pozostałe konkurencje wielobojowe: scratch i 500 metrów ze startu zatrzymanego.

Przegrane repasaże

Kamil Kuczyński (SSPS Piast Szczecin) zajął czwarte miejsce w swojej serii repasaży w keirinie i odpadł z rywalizacji olimpijskiej w Londynie. Do półfinałów awansowało po trzech najlepszych zawodników z każdego z wyścigów.

Kuczyńskiego wyprzedził Australijczyk Shane Perkins, Wenezuelczyk Hersony Canelon i Kazunari Watanabe z Japonii. Wcześniej 27-letni Polak (wraz z kolegami) zajął 10. miejsce w finale sprintu drużynowego.