Dream Team zmiażdżył Argentynę

Źródło: Reuters

Amerykanie w poprzednim spotkaniu męczyli się z Litwą. Wrócili jednak do dobrej gry i nie dali szans Argentynie. Dream Team rozbił rywali z Ameryki Południowej 126:97 (34:32, 26:27, 42:17, 24:21).

Russell Westbrook popisał się kilkoma spektakularnymi akcjami (fot. Getty Images) Russell Westbrook popisał się kilkoma spektakularnymi akcjami (fot. Getty Images)

Argentyńczycy potrafili przeciwstawiać się gwiazdom NBA tylko przez dwie kwarty. Po połowie meczu przegrywali zaledwie jednym punktem. W trzeciej kwarcie Dream Team nie pozostawił już wątpliwości, kto jest lepszy.

Podopieczni Mike’a Krzyzewskiego wygrali tę część gry 42:17! Zapewniło im to zwycięstwo i w ostatniej kwarcie nie musieli się już wysilać.

Główni kandydaci do olimpijskiego złota podkreślili jednak dobrą postawę rywali. – Wysoko postawili nam poprzeczkę i zmusili do ostrej walki – powiedział Chris Paul.

W ćwierćfinale Dream Team zmierzy się w środę z Australia. Rywalem Argentyny będzie z kolei Brazylia. Jeśli oba zespoły wygrają swoje mecze spotkają się ponownie w półfinale.