Świetni Brazylijczycy na drodze do medalu

Źródło: SPORT.TVP.PL | Autor: pb

W poniedziałek Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel staną przed szansą na największy sukces w karierze – awans do strefy medalowej turnieju IO siatkarzy plażowych. Zadanie będzie jednak niezwykle trudne, bo po drugiej stronie siatki staną prawdziwe gwiazdy. Transmisja ćwierćfinału w TVP2 i LONDYN2012.TVP.PL od 19.00. Zapraszamy!

Polacy chcą pokonać faworyzowanych Brazylijczyków (fot. PAP/Adam Ciereszko) Polacy chcą pokonać faworyzowanych Brazylijczyków (fot. PAP/Adam Ciereszko)

Emanuela Rego i Alisona Cerutti nie trzeba przedstawiać kibicom siatkówki plażowej. Choć Brazylijczycy grają ze sobą dopiero od dwóch lat, to już zdążyli wywalczyć złoty medal mistrzostw świata, siedem razy wygrywać turnieje z cyklu World Tour, a oprócz tego jeszcze pięć razy stawać na niższych stopniach podium tych prestiżowych zawodów. Nic dziwnego, że mistrzowie Ameryki Południowej zdecydowanie prowadzą w światowym rankingu.

Brazylijski duet określany jest mianem perfekcyjnego połączenia młodości Ceruttiego z wielkim doświadczeniem Emanuela. Pierwszy z nich dopiero debiutuje na igrzyskach, drugi zaś jako jedyny siatkarzy występował na wszystkich olimpijskich turniejach siatkówki plażowej, czyli nieprzerwanie od 1996 roku. Na podium stawał dwukrotnie – ze słynnym Ricardo Santosem zdobył brąz w Pekinie i złoto w Atenach.

Cerutti słynie z silnych i trudnych technicznie ataków oraz niezwykłej skuteczności na siatce, co znalazło swoje odbicie również w licznych nagrodach indywidualnych. Emanuel oprócz niesamowitych umiejętności siatkarskich posiada charyzmę, która powoduje, że jest wzorem dla wielu młodych adeptów siatkówki plażowej.

Rewelacyjny duet w swoim pierwszym meczu igrzysk bliski był sprawienia niemiłej niespodzianki swoim kibicom. Brazylijczycy w pierwszym secie ulegli najsłabszej drużynie turnieju, Austriakom Clemensowi Dopplerowi i Aleksandrowi Horstowi. W kolejnych odsłonach Canarinhos również mieli wiele problemów. Faworyci wygrali dopiero po tie-breaku, a w kolejnych meczach odnosili już zdecydowane zwycięstwa.

Czy polski duet będzie w stanie przeciwstawić się siatkarzom uznanym przez FIVB za najlepszą parę ubiegłego sezonu?

TRANSMISJA Z MECZU FIJAŁEK/PRUDEL – ALISON/CERUTTI W TVP 2 OD 19.00. ZAPRASZAMY!