Waleczna Litwa. Dream Team blisko porażki!

Źródło: SPORT.TVP.PL | Autor: MŻ

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych wygrała z koszykarzami z Litwy 99:94 (33:25, 22:26, 23:21, 21:22). LeBron James i spółka byli jednak blisko pierwszej porażki w grupie A. Dream Teamowi udało się jednak przechylić szalę zwycięstwa w końcowych minutach meczu.

Amerykański Dream Team miał duże problemy z pokonaniem Litwy (fot. Getty Images) Amerykański Dream Team miał duże problemy z pokonaniem Litwy (fot. Getty Images)

Zespół Stanów Zjednoczonych miał duże problemy od początku spotkania. Trener Mike Krzyzewski musiał korzystać z usług podstawowych graczy, a i tak nie przynosiło to zamierzonych rezultatów.

Litwini grali bardzo skutecznie, nie dali się wciągnąć w prawdziwą "wymianę ciosów". Prezentowali się uważnie w obronie, a w ofensywie konstruowali składne akcje.

W pierwszej kwarcie gracze Dream Teamu osiągnęli 8 punktową przewagę, ale w kolejnej odsłonie Litwini odrobili część strat i nie pozwalali "odjechać" gwiazdom NBA.

W połowie trzeciej kwarty Litwa przez moment nawet remisowała z Amerykanami, a w czwartej części gry na tablicy widniał wynik 82:80 dla graczy z Europy. W powietrzu pachniało sensacją. Na szczęście dla obrońców tytułu w końcówce meczu wygrało doświadczenie z parkietów NBA.

Uważnie w decydujących akcjach zagrał zwłaszcza LeBron James, MVP najlepszej ligi świata. Dzięki jego punktom koszykarze USA odskoczyli na 9 punktów i "dowieźli" przewagę do końca spotkania.