Niemiecka złota ósemka zaproszona przez BVB

Źródło: PAP/pb

Piłkarski mistrz Niemiec Borussia Dortmund, w której występuje trzech Polaków - Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, zaprosiła na jeden z ligowych meczów wioślarską ósemkę, która w igrzyskach w Londynie sięgnęła po złoto.

Złoci medaliści zostali zaproszeni na mecz Borussi (fot. Getty Images) Złoci medaliści zostali zaproszeni na mecz Borussi (fot. Getty Images)

W zwycięskiej niemieckiej osadzie także nie brak polskiego akcentu. Jednym z jej członków jest urodzony we Wrocławiu Filip Adamski.

Borussia zaprasza całą ósemkę na mecz w Dortmundzie. To będzie dla nas wielki zaszczyt gościć tak wybitnych sportowców. Obiecujemy, że zostaną godnie przyjęci. Obserwowaliśmy cały wyścig z wielką uwagą i jesteśmy dumni, że treningi na rzece Ems w Dortmundzie przyniosły spodziewane efekty – powiedział prezes klubu Hans-Joachim Watzke.

Trener BVB Juergen Klopp dodał. – To są niesamowici chłopcy i bardzo ich szanuję. Gratuluję każdemu z osobna.

Wioślarze już wcześniej często chodzili na mecze Borussii i określano ich jako tych, którzy przynoszą im szczęście. Gdy siedzieli na trybunach, piłkarze z Dortmundu nie przegrali żadnego meczu.