Klęska florecistek! Francuzki lepsze od Polek

Źródło: SPORT.TVP.PL | Autor: mż

Polskie florecistki w składzie Małgorzata Wojtkowiak, Sylwia Gruchała, Martyna Synoradzka doznały sromotnej porażki w starciu z Francją. Biało-czerwone przegrały stosunkiem 42:31 i zakończyły udział w igrzyskach olimpijskich.

Zawiodła zwłaszcza Sywlia Gruchała (fot. Getty Images) Zawiodła zwłaszcza Sywlia Gruchała (fot. Getty Images)

Polki dobrze rozpoczęły tylko pierwszy pojedynek. Małgorzata Wojtkowiak prowadziła 4:2 i od tego momentu biało-czerwone przestały kontrolować walkę.

Sylwia Gruchała przegrała swój pojedynek aż 5:0 i przeciwniczki prowadziły już 10:4. Liderka polskiej drużyny zdecydowanie zawiodła. Następna na planszy pojawiła się Martyna Synoradzka. Polka zadała pierwsze trafienie, później doznała jednak lekkiej kontuzji ręki i do końca pojedynku próbowała się bronić. Francuzki konsekwentnie powiększały przewagę i po trzech seriach starć było już 15:6.

W kolejnych walkach przeciwniki systematycznie powiększały przewagę i nasze reprezentantki nie zdołały już odrobić dużej straty. Francuzkom nie udało się jednak zakończyć pojedynku przed czasem, czyli 45 trafieniami. Przebieg rywalizacji był mimo wszystko jednostronny.

Występ florecistek był ostatnim polskim akcentem szermierczych zmagań w Londynie.

Od 2008 roku z Francją wygrałyśmy tylko jeden raz - na mistrzostwach Europy. Przegrałyśmy w tym czasie osiem pojedynków, ale liczyłyśmy, że może właśnie tutaj uda się je pokonać. Niestety nie udało się. Postaramy się powalczyć o jak najwyższą lokatę – mówiła po porażce Gruchała.