Koniec marzeń Pogorzelec! Polka przegrała walkę

Źródło: SPORT.TVP.PL | Autor: mż

Daria Pogorzelec (Wybrzeże Gdańsk) przegrała przez ippon z Węgierką Abigel Joo w repasażu turnieju olimpijskiego judo w kategorii 78 kg. 22-letnia Polka tym samym nie będzie walczyć w Londynie o brązowy medal.

Pogorzelec dobrze rozpoczęła pojedynek z bardziej utytułowaną rywalką, która jest dwukrotną mistrzynią Europy (2010, 2012). Joo musiała walczyć nie tylko z Polką, ale także z kontuzją - wyraźnie kulała. Judoczka Wybrzeża Gdańsk odważnie inicjowała ataki, co przyniosło efekt w postaci yuko.

W późniejszej fazie walki obie zawodniczki dostały po dwie kary shido. Moment dekoncentracji na 27 sekund przed końcem walki oraz doświadczenie Węgierki zdecydowały o porażce Polki. Joo przeprowadziła efektowną akcję, dzięki której zapewniła sobie udział w pojedynku o brąz.

We wcześniejszych walkach Pogorzelec wygrała przez yuko ze Słowenką Anamari Velensek, a w 1/8 finału pokonała przez ippon Niemkę Heide Wollert. W ćwierćfinale 22-letnia Polka przegrała przez ippon z brązową medalistką ubiegłorocznych mistrzostw świata oraz zdobywczynią srebrnego krążka sprzed dwóch lat Brazylijką Mayrą Aguiar.