Spisak nie ukończył WKKW. Koń wycofany!

Źródło: PAP/pb

Koń Pawła Spisaka Wag nie przeszedł wtorkowego przeglądu weterynaryjnego i został wycofany z olimpijskiej rywalizacji we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Dzień wcześniej, w próbie terenowej, nabawił się kontuzji lewej przedniej nogi.

Wag w niedzielę nabawił się kontuzji (fot. Getty Images) Wag w niedzielę nabawił się kontuzji (fot. Getty Images)

Po porannym wtorkowym treningu i przeglądzie weterynaryjnym opiekującym się koniem osobom nie udało się przywrócić Wagowi ”czystości chodu”. Lekarz reprezentacji jeździeckiej doktor Janusz Okoński, po konsultacji z angielskim kolegą po fachu, podjął decyzję o wycofaniu Waga z dalszej rywalizacji.

Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno) awansował w poniedziałek, po próbie terenowej, z 50. miejsca zajmowanego po ujeżdżeniu na 40. mając 77,20 pkt karnych. We wtorek zawody zakończy konkurs skoków przez przeszkody.

Liderkami po dwóch konkurencjach są Niemka Ingrid Klimke (Butts Abraxxas) i Szwedka Sara Algotsson-Ostholt (Wega) - po 39,30 pkt. Trzecie miejsce zajmuje 56-letni Nowozelandczyk Mark Todd, mistrz olimpijski z Los Angeles (1984) i Seulu (1988), startujący na Campino - 39,50.

Wag, to 15-letni wałach szlachetnej półkrwi, maści ciemno-gniadej, wyhodowany w stadninie koni Moszna. Jego właścicielem jest Magdalena Donimirska.