Pogromca Polaka zna sekret długowieczności

Źródło: PAP/pb

– Uważam na siebie, jem chińskie posiłki i wypoczywam – tak przedstawił przepis na długą sportową karierę 50-letni Hiszpan He Zhi Wen, który w niedzielę wyeliminował reprezentanta Polski Wanga Zenga Yi w 2. rundzie olimpijskiego turnieju tenisa stołowego.

He Zhi Wen jest nadal w bardzo dobrej formie (fot. Getty Images) He Zhi Wen jest nadal w bardzo dobrej formie (fot. Getty Images)

– Brakuje mi trochę szybkości, ale moim mocnym punktem jest serwis i wszystko co związane z taktyką – ocenił Hiszpan, który pierwszy raz rakietkę do tenisa stołowego miał w ręku w 1971 roku. He Zhi Wen odpadł w poniedziałek z zawodów w trzeciej rundzie, po przegranej z Rumunem Adrianem Crisanem 2:4.

Weteran, który zajmuje 41. miejsce w światowym rankingu, brał także udział w igrzyskach w Atenach w 2004 roku i przed czterema laty w Pekinie. – Być może nie dostanę się już na igrzyskach w Rio de Janeiro. Mam 50 lat, zobaczymy – powiedział zawodnik, który jest w wieku rodziców większości pozostałych tenisistów stołowych.