Cancellara pojedzie w czasówce z kontuzją

Źródło: PAP

Mistrz olimpijski w jeździe indywidualnej na czas z Pekinu Szwajcar Fabian Cancellara zdecydował, że mimo kontuzji barku wystartuje w środę w tej konkurencji w igrzyskach w Londynie. Urazu nabawił się w sobotnim wyścigu, kiedy zaliczył upadek.

Fabian Cancellara będzie w Londynie bronił złotego medalu z Pekinu (fot. Getty Images) Fabian Cancellara będzie w Londynie bronił złotego medalu z Pekinu (fot. Getty Images)

Informację ogłosił Szwajcarski Komitet Olimpijski za pośrednictwem Twittera. Istnieje jednak mały znak zapytania, ponieważ Cancellara w poniedziałek po raz pierwszy wsiadł na rower. Ucierpiał natomiast ten sam bark, którego urazu w czterech miejscach Szwajcar doznał na początku kwietnia w Wyścigu Dookoła Flandrii.

Jestem wytrzymały i wiele już w tym roku przeszedłem. Muszę myśleć pozytywnie, ponieważ w innym przypadku powinienem był lecieć do domu – powiedział mistrz olimpijski z Pekinu, który poddany został prześwietleniom rentgenowskim w wiosce olimpijskiej.

Najpoważniejszymi rywalami Szwajcara w środowej jeździe indywidualnej na czas mają być aktualny mistrz świata w tej konkurencji Niemiec Tony Martin i triumfator Tour de France Brytyjczyk Bradley Wiggins.