Kolarski Dream Team. Cavendish mierzy w złoto

Źródło: BBC.CO.UK/SPORT.TVP.PL

Mark Cavendish podczas igrzysk olimpijskich w Londynie chce wywalczyć złoty medal. 27-letni zawodnik liczy na wsparcie innych brytyjskich kolarzy. – To jest Dream Team – komplementuje kolegów.

Mark Cavendish wierzy, że w Londynie zdobędzie złoto (fot. Getty Images) Mark Cavendish wierzy, że w Londynie zdobędzie złoto (fot. Getty Images)

Kolarski wyścig ze startu wspólnego w sobotę, 28 lipca. Transmisja w SPORT.TVP.PL i na antenach TVP!


Nie osiągnę tego w pojedynkę. Potrzebuję do pomocy czterech najsilniejszych kolarzy na świecie. Na szczęście tak się składa, że tacy zawodnicy będą mnie wspierać – mówi Cavendish.

Oprócz sprintera grupy Sky w wyścigu ze startu wspólnego gospodarzy reprezentować będą zwycięzca tegorocznego Tour de France – Bradley Wiggins, Ian Stannard, David Millar i Chris Froome.

W czwartek trenowaliśmy wspólnie i myślałem sobie wtedy: o Boże, to jest Dream Team – dodaje kolarz urodzony na wyspie Man.

Podobnego zdania jest Wiggins, który ma już na koncie sześć medali olimpijskich, zdobytych w kolarstwie torowym.

To będzie trudny i długi wyścig, ale myślę, że inne drużyny będą na nas patrzeć i myśleć: czy z nimi w ogóle można rywalizować? My jednak koncentrujemy się na sobie – zdradził 32-latek.