Włoszczowska pokazała kontuzjowaną nogę

Źródło: SPORT.TVP.PL/gazetawroclawska.pl

Maja Włoszczowska z powodu kontuzji stawu skokowego i złamania kości śródstopia nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Polska zawodniczka opublikowała na Facebooku zdjecie, na którym widać jak poważny jest to uraz.

Maja Włoszczowska przez uraz nie wystąpi w Londynie (fot. PAP) Maja Włoszczowska przez uraz nie wystąpi w Londynie (fot. PAP)

Zobacz złamaną nogę Mai Włoszczowskiej

Włoszczowska doznała urazu w piątek podczas zgrupowania polskich kolarzy górskich w Livigno. Z tego powodu zabraknie jej w wyścigu olimpijskim, w którym miała być jedną z faworytek. Według pierwszych diagnoz, jej rehabilitacja potrwa około trzech miesięcy.

"Niektórzy pytają mnie dlaczego od początku wątpiłam w możliwość startu na IO. Cuda medycyny cudami, ale jak widzi się taką stopę to naprawdę ciężko w te cuda wierzyć... Z butem kolarskim na stopie wyglądało to jeszcze gorzej" – napisała wicemistrzyni olimpijska z Pekinu.

We wtorek Polski Związek Kolarski poinformował, że kontuzjowaną Włoszczowską na igrzyskach zastąpi mistrzyni kraju Paula Gorycka. Drugą polską zawodniczką, który wystartuje w wyścigu MTB będzie Aleksandra Dawidowicz.