Gorycka za Włoszczowską w IO!

Źródło: PAP/SPORT.TVP.PL

Paula Gorycka zastąpi kontuzjowaną Maję Włoszczowską w wyścigu kobiet w kolarstwie górskim podczas igrzysk w Londynie – zdecydował prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzej Kraśnicki, na wniosek Polskiego Związku Kolarskiego.

Paula Gorycka dołączyła do olimpijskiej kadry w ostatniej chwili (fot. PAP) Paula Gorycka dołączyła do olimpijskiej kadry w ostatniej chwili (fot. PAP)

Aktualna mistrzyni Polski jeszcze przed nominacją zaznaczała, że nie uda jej się w pełni zastąpić Włoszczowskiej. – Maja mogła zdobyć medal. Ja jestem jeszcze za młoda by mówić o medalu igrzysk, ale czołowa dziesiątkę jest w moim zasięgu – powiedziała Gorycka. – Kolarstwo górskie to sport wytrzymałościowy. Zawodnicy osiągają najlepsze wyniki w przedziale 25 - 29 lat, nawet nieco więcej. Pokazuje to podium mistrzostw Europy w elicie, gdzie średnia wieku wynosiła prawie 40 lat – dodała.

21-letnia Gorycka jest m.in. brązową medalistką mistrzostw świata 2010. Od tego roku reprezentuje barwy nowego klubu – 4F e-vive Racing Team, w którym jej trenerem jest Andrzej Piątek.

Włoszczowska, jedna z największych polskich nadziei medalowych na igrzyska w Londynie, doznała w piątek podczas zgrupowania we włoskim Livigno poważnej kontuzji stawu skokowego i złamania kości śródstopia.

W wyścigu olimpijskim, który odbędzie się 11 sierpnia, Gorycka pojedzie obok Aleksandry Dawidowicz. Transmisja od 11:45 w TVP2 i SPORT.TVP.PL!

ZOBACZ TEŻ