Slalom to wielka loteria

Źródło: SPORT.TVP.PL

Na igrzyskach w Londynie wystąpi pięciu polskich kajakarzy górskich. Prezes Polskiego Związku Kajakowego, Józef Bejnarowicz uważa, że wszyscy reprezentanci mają duże szanse na osiągnięcie dobrych wyników na igrzyskach.

Prezes związku uważa, że wszyscy kajakarze mają szanse na medale (fot. Getty Images) Prezes związku uważa, że wszyscy kajakarze mają szanse na medale (fot. Getty Images)

Największe nadzieje Bejnarowicz pokłada jednak w dwóch występach biało-czerwonych. – Liczymy na całą piątkę, która wystartuje w Londynie, ale najbardziej na mistrza Europy z 2010 roku i mistrza świata z zeszłego roku Mateusza Polaczyka. Duże szanse na medal ma też dwójka kanadyjkarzy Marcin Pochwała i Piotr Szczepański – przyznał prezes związku.

Mamy duże możliwości, nasi zawodnicy są dobrze przygotowani – dodał Bejnarowicz. Zdobycie medalu w Londynie może być łatwiejsze dzięki regulaminowi zawodów olimpijskich. – Należy pamiętać, że start na igrzyskach jest łatwiejszy niż na mistrzostwach świata, bo przejazd finałowy jest tylko jeden – powiedział.

Józef Bejnarowicz zwraca jednak uwagę na bardzo istotny aspekt zmagań kajakarzy górskich. Faworyci mogą bowiem pozbawić się możliwości zdobycia medalu popełniając zaledwie minimalny błąd. – Te zawody to wielka loteria, na trasie może zdarzyć się wszystko. Wystarczy jeden błąd, żeby nie osiągnąć dobrego wyniku – zauważył Bejnarowicz.