Stawiamy na wszystkich

Źródło: SPORT.TVP.PL

Prezes Polskiego Związku Kajakowego z optymizmem patrzy na występ biało-czerwonych na igrzyskach w Londynie. Trzon reprezentacji stanowią bowiem doświadczeni zawodnicy, którzy w swoich dorobkach mają już olimpijskie medale.

Polacy w Londynie będą startować w siedmiu konkurencjach (fot. PAP) Polacy w Londynie będą startować w siedmiu konkurencjach (fot. PAP)

W Londynie polscy kajakarze wystąpią w siedmiu konkurencjach. Ostatnim sprawdzianem dla kilku reprezentantów Polski były mistrzostwa Europy w Chorwacji, na których słabo zaprezentował się jeden z głównych faworytów do medalu olimpijskiego Piotr Siemionowski. Józef Bejnarowicz wierzy jednak w dobry występ tego zawodnika na IO. – Jest w dobrej formie – zapewnił.

Kto oprócz niego może liczyć na medal w Londynie? – Stawiamy na wszystkich oprócz Piotr Kulety w jedynce kanadyjskiej, który na igrzyskach popłynie po raz pierwszy. Poza tym liczymy na dobry start dwójki kanadyjkarzy Tomasz Kaczor-Marcin Grzybowski – przyznał prezes związku.

Największym zaskoczeniem może być start czwórki kobiet. One mogą sprawić wielką niespodziankę, bo w innych krajach nie ma takich zawodniczek w tej konkurencji. Oczywiście również dwójka Karolina Naja-Beata Mikołajczyk pokazywały w tym roku, że stać je na dobry wynik – zdradził Bejnarowicz.