Wszyscy mogą zdobyć medale

Źródło: SPORT.TVP.PL

Dwukrotny medalista olimpijski, Grzegorz Kotowicz uważa, że wszystkich polskich kajakarzy stać na medal w Londynie. W olimpijskich zawodach, biało-czerwoni wystartują aż w siedmiu konkurencjach.

Piotr Siemionowski jest jednym z faworytów do medalu w Londynie (fot. PAP) Piotr Siemionowski jest jednym z faworytów do medalu w Londynie (fot. PAP)

Kobiety wystąpią we wszystkich czterech rozgrywanych w Londynie konkurencjach, zaś mężczyźni pojawią się w trzech. Czy ze stolicy Wielkiej Brytanii Polacy mogą przywieść worek medali? – Liczymy naprawdę na dużo. Tak naprawdę wszyscy nasi zawodnicy, którzy wystartują w Londynie mogą zdobyć medal – przyznał Grzegorz Kotowicz, który zdobywał brązowe medale podczas igrzysk w Barcelonie i Sydney.

Bardzo trzymamy kciuki za Piotra Siemionowskiego w sprincie i Martę Walczykiewicz na dystansie dwustu metrów. Mamy mocną dwójkę kobiet Karolina Naja-Beata Mikołajczyk. Duże szanse na zostanie czarnym koniem mają nasi kanadyjkarze w parze Marcin Grzybowski-Tomasz Kaczor – ocenił Kotowicz.

Zarówno Marta Walczykiewicz, jak i para Naja-Mikołajczyk wracały z medalami z czerwcowych mistrzostw Europy. Nie udało się to za to Piotrowi Siemionowskiemu, który w Chorwacji był szósty. W zawodach tych nie startowali zaś Marcin Grzybowski i Tomasz Kaczor, którzy wybrali nieco inna drogę przygotowań do najważniejszej imprezy czterolecia.

Wiadomo, że igrzyska rządzą się swoimi prawami, ale wszyscy kajakarze chcą na takich zawodach odnieść sukces. Patrzymy na start naszych zawodników optymistycznie – zapewnił Grzegorz Kotowicz.