Liczymy na jeden pewny medal

Źródło: SPORT.TVP.PL

W Londynie wystąpi pięciu polskich kajakarzy górskich, którzy startować będą w czterech konkurencjach. Brązowy medalista olimpijski z Atlanty, Piotr Markiewicz jest pewien, że z polscy kajakarze górscy z igrzysk na pewno wrócą z jednym medalem.

Mateusz Polaczyk jest kandydatem do medalu w Pekinie (fot. Getty Images) Mateusz Polaczyk jest kandydatem do medalu w Pekinie (fot. Getty Images)

W związku liczymy tak naprawdę na jeden pewny medal. Mamy Mateusza Polaczyka, który jest mistrzem Europy z 2010 roku i wicemistrzem świata z 2011. On jest naszą główną nadzieją – przyznał Markiewicz. – Poza tym wypełniliśmy limit kwalifikacji olimpijskich. Chcemy, żeby wszyscy utrzymali dobry poziom – dodał.

Markiewicz liczy jednak nie tylko na krążek zdobyty przez wspomnianego wcześniej Polańczyka. – W tegorocznych zawodach pucharu świata z dobrej strony pokazywali się kanadyjkarze z dwójki Marcin Pochwała-Piotr Szczepański. Oni mogą sprawić niespodziankę – zdradził.

Najważniejsze jest, że wszyscy są dobrze przygotowani i obyło się bez problemów zdrowotnych. Poza tym w finałach wszystko może się wydarzyć. Wystarczy, że faworyt popełni jeden błąd i spadnie na ostatnie miejsce. Tym bardziej, że w finałach jest tylko jeden przejazd, błędów nie da się już poprawić – przyznał Markiewicz.

Kajakarze górscy rozpoczną rywalizację o medale 29 lipca. Na transmisje zapraszamy do Telewizji Polskiej i na SPORT.TVP.PL