Jeden medal, to już będzie sukces

Źródło: SPORT.TVP.PL

Komentator TVP Bogusław Solecki ocenił szanse Polaków na medale olimpijskie w judo. – Będzie nam bardzo ciężko. Myślę, że jeden krążek jest realny, więcej to będzie cud – przyznał.

Tomasz Adamiec (fot. PAP) Tomasz Adamiec (fot. PAP)

Naszą największą nadzieją na medal podczas igrzysk w Londynie był Tomasz Kowalski. Niestety miał wypadek. Wszyscy na niego liczyli, ale w takiej sytuacji nikt nie może nic zrobić – przyznał Solecki.

W obliczu nieobecności Kowalskiego największe szanse na medal olimpijski może mieć Tomasz Adamiec występujący w kategorii do 73 kilogramów. – On faktycznie może otrzeć się o medal, ale bardzo wiele zależy od losowania. Przy odrobinie szczęścia, wszystko może się zdarzyć – ocenił komentator Telewizji Polskiej.

Oprócz Adamca o krążki w Londynie mogą powalczyć występujący w najwyższych kategoriach wagowych – Urszula Sadkowska i Janusz Wojnarowicz. – Jeśli Sadkowska nie będzie miała problemów z psychiką może być bardzo mocna. Wojnarowicz miewa czasami problemy z urazami, ale jeśli ich uniknie także może pokazać się z bardzo dobrej strony – zaznaczył Solecki.

Zarówno Sadkowska, jak i Wojnarowicz bardzo dobrze spisywali się w cyklu Grand Prix. Może nie jest on najbardziej miarodajny, ale może świadczyć o ich dobrej formie – dodał.

Niekwestionowaną gwiazdą i głównym kandydatem do złota w kategorii powyżej 100 kg jest Teddy Riner. – Faktycznie, w normalnych warunkach Francuz jest poza zasięgiem innych, także Wojnarowicza. To jest jednak turniej i wszystko może się zdarzyć.