Faworytów jest kilku. Niespodzianek nie będzie!

Źródło: SPORT.TVP.PL | Autor: dp

Były selekcjoner reprezentacji Polski, Maciej Matuszyński wskazał na Australię, Niemcy, Holandię oraz Wielką Brytanię jako głównych faworytów turnieju olimpijskiego w Londynie.

Reprezentacja Australii będzie jednym z faworytów IO (fot. Getty Images) Reprezentacja Australii będzie jednym z faworytów IO (fot. Getty Images)

W hokeju na trawie nie dochodzi do takich niespodzianek, jak w piłce nożnej, gdzie mistrzem Europy mogła zostać Grecja. Grono faworytów jest raczej wąskie i w trakcie turnieju olimpijskiego powinno się ograniczać do Australii, Niemców, Holandii oraz gospodarzy – Wielkiej Brytanii.

Trzeba pamiętać, że turniej olimpijski w Londynie zapoczątkuje nową erę w hokeju na trawie. Drużyny będą po raz pierwszy rywalizować na niebieskich, a nie zielonych boiskach. Ten pomysł będzie kontynuowany również w kolejnych wielkich turniejach.

Zdecydowanie najwięcej atutów posiada reprezentacja Niemiec, która potrafi idealnie przygotować się do takiego turnieju. Ich drużyna to mieszanka rutyny z młodością. W hokeju na trawie panuje reguła, że w turniejach rozgrywanych w Europie, dominują zespoły z tego kontynentu. Jestem bardzo ciekawy, jak wypadnie Wielka Brytania. Uważam, że ten zespół stać nawet na medal olimpijski. Może nie będzie to złoto, bo jest jednak kilka wyżej notowanych drużyn.

Pozostałe reprezentacje stoją raczej na straconej pozycji. Nawet jeśli faworyci nie zdobędą bramki z akcji, to wywalczą tyle rzutów rożnych, że i tak trafią do siatki. Mimo wszystko spodziewam się w Londynie sporo emocji.