Nie możemy skreślać Francji!

Źródło: SPORT.TVP.PL | Autor: dp

Reprezentant Polski w piłce ręcznej i skrzydłowy Vive Targów Kielce nie ma żadnych wątpliwości. Jego zdaniem faworytem turnieju olimpijskiego w Londynie będzie Francja, która powinna obronić złoty medal.

Nikola Karabatić będzie z kolegami bronił złotego medalu (fot. Getty Images) Nikola Karabatić będzie z kolegami bronił złotego medalu (fot. Getty Images)

Dla mnie faworytem turnieju olimpijskiego jest Francja. Wprawdzie w trakcie ostatnich mistrzostw Europy im nie wyszło, ale to wciąż wspaniała drużyna i nie można jej zbyt szybko skreślać. W Londynie Francuzi będą mieli ogromne szanse, aby obronić złoty medal.

Drugim z moich faworytów będzie Chorwacja. Przynajmniej w dwóch powodów. Z jednej strony to bardzo silny zespół, a z drugiej występuje w nim trzech moich kolegów z Vive Targów Kielce. Będę trzymał za nich kciuki!

Wiem, że niejako z urzędu w gronie faworytów wymienia się Duńczyków, którzy kilka miesięcy temu zdobyli mistrzostwo Europy. Tylko, że igrzyska olimpijskie rządzą się innymi prawami i myślę, że mogą mieć kłopoty, aby zdobyć medal.

Nie spodziewam się również wielkiej gry ze strony Serbii. Oczywiście to dobry zespół, ale w Londynie będzie kilka lepszych ekip. Serbowie mogą wyjść z grupy, ale maksimum ich możliwości będzie miejsce 5-8.

Doskonale pamiętam igrzyska w Pekinie i świetną postawę Islandii, która zaskoczyła wielu ekspertów i wielu swoich rywali. Jeśli w Londynie ktoś miałby pójść w jej ślady, to Węgry. Dla mnie to może być czarny koń turnieju olimpijskiego.