Koreańczycy są fenomenalni. Wciąż na szczycie

Źródło: SPORT.TVP.PL | Autor: zaki

Koreańczycy są prawdziwie łuczniczą nacją. Po IO w Pekinie wymienili prawie całą drużynę i wciąż są faworytami do złota w Londynie – nie może wyjść z podziwu komentator TVP Sport Ryszard Łabędź.

fot. Getty Images fot. Getty Images

Więcej się spodziewaliśmy po naszych reprezentantach. W ostatnich latach przecież przyzwyczaili nas, że w „drużynówce” potrafili kwalifikować się na największe imprezy.

Kobieca drużyna jeszcze dwa lata temu regularnie obijała się o podium! Natomiast na igrzyskach w Londynie zobaczymy tylko dwóch reprezentantów naszego kraju – Rafała Dobrowolskiego i Natalię Leśniak. Ciężko im będzie zabłysnąć w pojedynkę.

Wśród kobiet faworytką będzie z pewnością Natalia Walejewa. To będą dla Włoszki mołdawskiego pochodzenia już szóste igrzyska olimpijskie! Wśród mężczyzn największe wrażenie robi na mnie szalony Amerykanin Brady Ellison.

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja drużynowa. Ponownie najwięcej szans daje się Koreańczykom, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Obie ekipy zdobyły przecież złoto w Pekinie. Z tamtych drużyn w Londynie zobaczymy tylko jednego zawodnika Im Dong-Hyuna.

Ale mimo tak znaczącej wymiany personalnej, Koreańczycy wciąż są głównymi faworytami do zwycięstwa. To niespotykany w innych dziedzinach sportu fenomen. Poza silnymi Azjatami warto też zwrócić uwagę na gospodarzy, którzy drużynowo spróbują napsuć innym ekipom krwi i powalczyć o medal na własnym terenie.