Stawiam na Janikowskiego

Źródło: SPORT.TVP.PL | Autor: Bogusław Solecki

Na igrzyska olimpijskie do Londynu pojedzie czworo polskich zapaśników. Komentator zapasów w TVP Bogusław Solecki najbardziej liczy na medal Damiana Janikowskiego.

Damian Janikowski (fot. PAP) Damian Janikowski (fot. PAP)

Wśród Polaków najbardziej liczę na Damiana Janikowskiego. Ten młody chłopak robi ostatnio kolosalne postępy. Ma na swoim "rozkładzie" wszystkich najlepszych zapaśników. Świetnie zaprezentował się podczas memoriału Pytlasińskiego. Jest w gazie. Dla mnie to kandydat do złota. Może pobić nawet rekord Ryszarda Wolnego z Atlanty, który wygrał wszystkie walki.

Drugą naszą wielką nadzieją jest Iwona Matkowska, która od dwóch lat nie przegrała walki. W jej przypadku nawet losowanie nie będzie grało większej roli. Janikowski, jeśli trafi źle, może mieć kłopoty. Monikę Michalik także stać na medal, ale ona musi liczyć na dobry układ drabinki. Jeśli zdarzy się, że zostanie dolosowana do tych teoretycznie słabszych, ma szansę.

Ostatni z Polaków Łukasz Banak ma najmniejsze szanse na dobry wynik. On jest nieobliczalny, ale ciężko o nim mówić, że jest nadzieją.