Niemcy powinni zdobyć złoto!

Źródło: SPORT.TVP.PL | Autor: dp

Reprezentant Polski w hokeju na trawie, Tomasz Dutkiewicz wskazał swojego faworyta w turnieju olimpijskim w Londynie.

Reprezentacja Niemiec będzie bronić w Londynie złotego medalu (fot. Getty Images) Reprezentacja Niemiec będzie bronić w Londynie złotego medalu (fot. Getty Images)

Dla mnie zdecydowanym faworytem będą Niemcy, którzy w Londynie powinni obronić złoty medal z Pekinu. Trzon drużyny został zachowany, a do drużyny dołączyli młodzi i zdolni zawodnicy, którzy mają już spore doświadczenie.

Reprezentanci Niemiec doskonale radzą sobie z presją. Grają w dobrych klubach i regularnie występują w Lidze Mistrzów. Podczas turnieju olimpijskiego będzie ich trudno pokonać.

Pozytywne wrażenie sprawia drużyna Wielkiej Brytanii, wzmocniona m.in. trzema zawodnikami ze Szkocji. Wiem, że gospodarze mają wysokie aspiracje i mierzą w medal. Uważam, że mogą sprawić niespodziankę i pokonać kilka wyżej notowanych przeciwników.

Czarny koń? Możliwości jest bardzo wiele. W zasadzie każda drużyna ma szansę na podium. Jeśli któraś reprezentacja trafi z formą, do tego dopisze jej szczęście, to może odnieść sukces. Podobnie byłoby z polskim zespołem. Gdybyśmy wystąpili w Londynie, to mogę zapewnić – walczylibyśmy o medal!