Liczę na medal Karoliny Michalczuk

Źródło: SPORT.TVP.PL | Autor: msk

– Karolina Michalczuk ma ogromny potencjał. Jeżeli dopisze jej szczęście to być może w Londynie zdobędzie medal – przyznał komentator TVP Sport, Sebastian Szczęsny.

Karolina Michalczuk – jedyna polska nadzieja na medal w boksie (fot. PAP/EPA) Karolina Michalczuk – jedyna polska nadzieja na medal w boksie (fot. PAP/EPA)

– Michalczuk to mistrzyni świata z Ningbo z 2008 roku oraz dwukrotna mistrzyni Europy. W tym roku zdobyła też brązowy medal czempionatu globu w Quinhuangdao, czym udowodniła wysoką formę. Drzemie w niej ogromny potencjał – mówi Szczęsny.

Zawodniczka Paco Lublin będzie pierwszą w historii polską pięściarka, która wystąpi na igrzyskach olimpijskich. W Londynie skrzyżuje rękawice z rywalkami w kategorii 51 kg. – W swojej kategorii wagowej praktycznie nie ma sobie równych. Jeżeli dopisze jej szczęście w losowaniu i na ringu, to stać ją na przywiezienie medalu z igrzysk – podkreślił komentator TVP Sport, który dodał również, że kondycja polskiego boksu amatorskiego nie jest najlepsza.

– Jedna Michalczuk na imprezie takiej jak igrzyska, to zdecydowanie za mało. To pokazuje, że kierunek rozwoju naszego amatorskiego pięściarstwa nie idzie w dobrą stronę – zakończył Szczęsny.

Zobacz również: Jerzy Kulej – opowieść sentymentalna