IO: rekordowy dziesiąty start Iana Millara

Źródło: PAP | Autor: AM

Rywalizujący w skokach przez przeszkody Ian Millar po raz dziesiąty wystartuje w igrzyskach olimpijskich. 65-letni kanadyjski jeździec będzie pod tym względem rekordzistą.

Mimo upływającego wieku Ian Millar nie myśli nawet o zakończeniu kariery (fot. Getty Images) Mimo upływającego wieku Ian Millar nie myśli nawet o zakończeniu kariery (fot. Getty Images)

Obecnie z dorobkiem dziewięciu igrzysk w sportowym życiorysie Millar pierwsze miejsce w tym zestawieniu dzieli z austriackim żeglarzem Hubertem Raudaschlem, który rywalizował w olimpiadzie w latach 1964-1996. Raudaschl był także w Rzymie w 1960 roku, ale jako rezerwowy i nie uczestniczył w zawodach.

Osiągnięcie Kanadyjczyka, który na igrzyskach debiutował w 1972 roku, byłby jeszcze bardziej imponujący, gdyby nie fakt, że jego kraj dołączył do bojkotu olimpiady w Moskwie w 1980 r.

Jedyny medal zdobył cztery lata temu w Pekinie, gdzie razem z kolegami z drużyny zajął drugie miejsce.

Nawet zdobycie złotego medalu nie pozbawiłoby mnie apetytu na olimpijskie starty, przecież wypadałoby spróbować powtórzyć sukces – podkreślił triumfator klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w latach 1988-89.

Czytaj także: "Tylko" siedem szans medalowych Phelpsa