Reprezentacje Chin i Kazachstanu zagrają w Londynie

Źródło: igrzyska24.pl

Na początku roku rozegrano mistrzostwa Azji w piłce wodnej mężczyzn i kobiet. Triumfowały reprezentacje Chin i Kazachstanu. I to ona zagrają na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

W mistrzostwach mężczyzn zagrały cztery reprezentacje (fot. Getty) W mistrzostwach mężczyzn zagrały cztery reprezentacje (fot. Getty)

Na mistrzostwach kobiet wystąpiły zaledwie trzy drużyny. Turniej pomiędzy sobą rozstrzygnęły Japonia, Kazachstan i Chiny. Przepustki wywalczyła ostatnia reprezentacja. Pozostałe drożyny wystąpią w światowym turnieju kwalifikacyjnym.

Na turnieju wystąpili mężczyzn zagrały cztery drużyny: Japonia, Chiny, Kuwejt i Kazachstan. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się ci ostatni, którzy po skromnych zwycięstwach 8:7 nad Chinami, 6:4 nad Japonią i 10:5 nad Kuwejtem zajęli pierwsze miejsce w tabeli ogólnej i wygrali mistrzostwa. Na drugim miejscu uplasowali się Chińczycy, którzy oprócz porażki z Kazachami zaliczyli dwa bardzo udane spotkania. Ograli team z Kuwejtu 23:4 oraz Japonię 7:6. Kazachstan zdobył kwalifikację olimpijską. Japonia i Chiny wystąpią w turniejach kwalifikacyjnych.