Gwiazda triathlonu poza kadrą na igrzyska

Źródło: PAP/pb

Złota medalistka olimpijska i trzykrotna mistrzyni świata w triathlonie, Emma Snowsill nie została powołana do australijskiej ekipy na igrzyska do Londynu. Zawodniczkę ostatnio trapiły kontuzje i choroby, co spowodowało spadek formy.

Emmę Snowsill w ostatnim czasie trapiły kontuzje (fot. Getty Images) Emmę Snowsill w ostatnim czasie trapiły kontuzje (fot. Getty Images)

Do drużyny zostały powołane Emma Moffat, Emma Jackson oraz Erin Densham. Australijski Komitet Olimpijski zwleka z ostatecznym zatwierdzeniem tej decyzji, bowiem spodziewa się apelacji ze strony Snowsill.

Moffat, brązowa medalistka z Pekinu oraz dwukrotna mistrzyni świata miała zapewnione miejsce w drużynie, podczas gdy Jackson została wybrana, gdyż zajęła czwarte miejsce w zeszłorocznych mistrzostwach świata. Również Densham, która trzy lata temu przeszła operację serca, jest w dobrej formie.

Trzydziestoletnia Emma Snowsill jest najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii kobiecego triathlonu. Jej największym osiągnięciem jest złoty medal wywalczony na igrzyskach w Pekinie. Trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium MŚ - w 2003, 2005 oraz 2006 r.

Czytaj także: 8 tygodni do igrzysk. Przegląd formy Polaków