Aktualności

Zdjęcie

- Stare Jabłonki zawsze będą dla mnie wyjątkowym miejscem, bowiem to tutaj siedem lat temu brałem udział w swoim pierwszym poważnym turnieju – powiedział brązowy medalista olimpijski w siatkówce plażowej Łotysz Martins Plavins.

Zdjęcie

- Są ograni, waleczni i mają charakter. Zabrakło im szczęścia i doświadczenia - ocenił Ryszard Bosek grę polskiej pary siatkarzy plażowych na igrzyskach w Londynie.

Zdjęcie

Julius Brink i Jonas Reckermann zostali mistrzami olimpijskimi w siatkówce plażowej. Niemcy pokonali brazylijską parę Emanuela Rego i Alisona Ceruttiego 2:1 (23:21, 16:21, 16:14).

Zdjęcie

Amerykanki Kerri Walsh Jennings i Misty May-Treanor pokonały w finale turnieju siatkówki plażowej rodaczki April Ross i Jennifer Kessy i zdobyły złoty medal igrzysk olimpijskich w Londynie. Brąz wywalczyły Brazylijki Larissa Franca i Juliana Silva.

Zdjęcie

W finale turnieju olimpijskiego w siatkówce plażowej mężczyzn, zaplanowanym na czwartek, zmierzą się Niemcy Julius Brink i Jonas Reckermann z mistrzami świata parą brazylijską Emanuel Rego i Alison Cerutti.

Zdjęcie

Liczyliśmy na polską niespodziankę, ale Brazylijczycy sprowadzili nas na ziemię! Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przegrali w ćwierćfinale z najlepszą parą świata – Alisonem Ceruttim oraz Emanuelem Reno 1:2 (17:21, 21:16, 15:17) i pożegnali się turniejem siatkówki plażowej w Londynie.

Zdjęcie

Olimpijski turniej siatkarzy plażowych wkroczył w decydującą fazę. Grzegorz Fijałek (Delic Pol Norwid Częstochowa) i Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) w poniedziałek zagrają z Brazylijczykami Alisonem Cerutti i Emanuelem Rego o półfinał turnieju olimpijskiego. - W tej fazie rywalizacji nie da się już spotkać łatwych przeciwników. Nasz duet znalazł się w ósemce najlepszych i mogły się trafić już tylko wyselekcjonowane pary. Grzegorz z Mariuszem na pewno zagrają bez kompleksów - powiedział ich olimpijski opiekun Andrzej Warych.

Zdjęcie

W poniedziałek Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel staną przed szansą na największy sukces w karierze – awans do strefy medalowej turnieju IO siatkarzy plażowych. Zadanie będzie jednak niezwykle trudne, bo po drugiej stronie siatki staną prawdziwe gwiazdy. Transmisja ćwierćfinału w TVP2 i LONDYN2012.TVP.PL od 19.00. Zapraszamy!

Zdjęcie

Wszystkie cztery najwyżej notowane pary znalazły się w półfinale olimpijskiego turnieju siatkówki plażowej kobiet. W tym gronie są złote medalistki z Pekinu sprzed czterech lat Amerykanki Misty May-Treanor i Kerri Walsh-Jennings.

Zdjęcie

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel grają razem od czterech lat. W poniedziałek wieczorem powalczą w Londynie z jednym z najlepszych duetów na świecie – Brazylijczykami Alisonem Ceruttim i Emanuelem Rego o półfinał turnieju olimpijskiego w siatkówce plażowej. Transmisja meczu od 19.00 w TVP 2 i w serwisie LONDYN2012.TVP.PL! Zapraszamy!

Zdjęcie

Polscy siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel w poniedziałek zagrają z jednym z najlepszych duetów na świecie - Brazylijczykami Alisonem Cerutti i Emanuelem Rego o półfinał turnieju olimpijskiego.

Zdjęcie

Brazylijczycy Alison i Emanuel będą rywalami Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla w poniedziałkowym ćwierćfinale olimpijskiego turnieju siatkarzy plażowych. W 1/8 finału mistrzowie świata pokonali Niemców Jonathana Erdmanna i Kaya Matysika 21:16, 21:14. Transmisja w serwisie londyn2012.tvp.pl!

Zdjęcie

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pewnie pokonali Szwajcarów Sebę Chevalliera i Saschę Heyera 2:0 (21:18, 21:17) i awansowali do ćwierćfinału turnieju olimpijskiego. W walce o półfinał ich rywalami będą najprawdopodobniej faworyci do złota, Brazylijczycy Emmanuel Rego i Alison Cerutti.

Zdjęcie

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel już w piątek rozpoczynają rywalizację w fazie pucharowej turnieju olimpijskiego siatkarzy plażowych. Biało-czerwoni w 1/8 finału zagrają ze Szwajcarami Saschą Heyerem i Sebą Chevallierem.

Zdjęcie

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel w dwóch setach wygrali ostatni mecz w grupie D z siatkarzami z RPA Freedomem Chiyą i Grantem Goldschmidtem (21:19, 21:13) i mają duże szanse na pierwsze miejsce.

Zdjęcie

Przed meczami decydującymi o awansie do 1/8 finału igrzysk olimpijskich sytuacja w grupie Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla jest skomplikowana. Jakie warunki muszą być spełnione, aby Polacy wygrali rywalizację? Meandry regulaminu objaśnia komentator TVP Bartosz Heller.

Zdjęcie

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przegrali pierwszy mecz na igrzyskach olimpijskich. Po spotkaniu przyznali, że nie spodziewali się, że zagrają tak słabo.

Zdjęcie

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przegrali pierwszy mecz na igrzyskach olimpijskich. Po spotkaniu przyznali, że nie spodziewali się, że zagrają tak słabo.

Zdjęcie

Trochę rozczarowani schodzili do szatni polscy siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel po porażce z Łotyszami Aleksandrsem Samoilovsem i Ruslansem Sorokinsem 1:2 (21:12, 15:21, 12:15). Polski duet nie ukrywał zachwytu nad otoczką turnieju.

Zdjęcie

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przegrali w trzech setach (21:12, 15:21, 12:15) z niżej notowaną łotewską parą: Aleksandrs Samoilovs – Ruslans Sorokins. Po fantastycznym pierwszym secie, w kolejnych partiach polscy siatkarze zostali zdeklasowani przez przeciwników.

więcej