Aktualności

Zdjęcie

Rosja zdominowała pływanie synchroniczne podczas igrzysk olimpijskich w Londynie – zdobyła złote medale w duecie i drużynowo. Elżbieta Klimaszyk, wybitna polska trenerka, przyznaje, że pod względem technicznym Rosjanki nie mają sobie obecnie równych.

Zdjęcie

Rosjanki zdominowały pływanie synchroniczne podczas igrzysk w Londynie. Występem ich drużyny zachwycona była chińska zawodniczka, Wenwen Jiang, zdobywczyni srebrnego medalu drużynowo.

Zdjęcie

Zgodnie z oczekiwaniami, rosyjska drużyna sięgnęła po złoty medal w pływaniu synchronicznym w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Drugie miejsce zajęły Chinki, a trzecie Hiszpanki.

Zdjęcie

Natalia Iszczenko i Swietłana Romaszina zdobyły złoty medal w pływaniu synchronicznym podczas igrzysk w Londynie. Bożena Niewitecka, wiceprezes Autonomicznego Komitetu Pływania Synchronicznego, była pewna, że rosyjski duet potwierdzi swoją dominację w tej dyscyplinie.

Zdjęcie

Nie było niespodzianki. Rosjanki Natalia Iszczenko i Swietłana Romaszina zdobyły złoty medal w pływaniu synchronicznym podczas igrzysk olimpijskich w Londynie.

Zdjęcie

Elżbieta Klimaszyk, wybitna trenerka pływania synchronicznego, faworytek do złota w Londynie upatruje w ekipie rosyjskiej. Szans nie odbiera jednak dwóm innym reprezentacjom. – Po piętach depczą im Chinki. Duże szanse mają także Hiszpanki – mówi.

Zdjęcie

– Faworyt jest jeden. Nikt nie jest w stanie podważyć pozycji Rosji – mówi Bożena Niewitecka, wiceprezes Autonomicznego Komitetu Pływania Synchronicznego, oceniając szanse poszczególnych reprezentacji w igrzyskach olimpijskich w Londynie.

Zdjęcie

Hiszpański duet Andrea Fuentes i Ona Carbonell wygrał zawody Spanish Open w pływaniu synchronicznym. Tym samym potwierdził dobrą formę przed igrzyskami olimpijskimi w Londynie.

Zdjęcie

Jenna Randall i Olivia Federici są wśród dziewięciu zawodniczek, które będą reprezentować Wielką Brytanię w pływaniu synchronicznym podczas igrzysk olimpijskich. Drużyna nie może się już doczekać rywalizacji przed własną publicznością.

Zdjęcie

Ponad 160 zawodniczek pływania synchronicznego zaprezentuje się podczas testowych zawodów przed igrzyskami olimpijskimi. Dla kilku najlepszych duetów i drużyn będzie to pierwsza okazja, aby powalczyć w Aquatic Centre w Olympic Park.

Zdjęcie

Kanadyjska drużyna w pływaniu synchronicznym tryska pewnością siebie przed igrzyskami olimpijskimi w Londynie. – To będzie ciężka rywalizacja, ale jesteśmy świetnie przygotowani – powiedziała trenerka Kanadyjek Julie Sauve.

Zdjęcie

104 zawodniczki (24 duety i 8 zespołów) wystąpią w konkurencji pływania synchronicznego, podczas igrzysk olimpijskich w Londynie. Zawody w Aquatics Centre potrwają od 5 do 10 sierpnia.

więcej