Aktualności

Zdjęcie

– Nie zostaliśmy zawieszeni, wyrzuceni, ani odsunięci od prowadzenia meczów – tłumaczy Radosław Koryzna, polski sędzia piłki wodnej, o którym zrobiło się głośno po IO w Londynie.

Zdjęcie

Trener chorwackich piłkarzy wodnych Ratko Rudić wywalczył w Londynie czwarty złoty medal olimpijski. Wcześniej triumfował w igrzyskach z reprezentacjami Jugosławii oraz Włoch.

Zdjęcie

Chorwacja ze złotym medalem w piłce wodnej. Piłkarze z Bałkanów w najważniejszym meczu turnieju pokonali Włochów 8:6 (1:2, 2:0, 2:1, 3:3).

Zdjęcie

Reprezentacja USA pokonała Hiszpanię 8:5 w finale turnieju piłki wodnej kobiet i zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Londynie. Po brąz sięgnęły Australijki.

Zdjęcie

Z dużymi oczekiwaniami jechał na igrzyska do Londynu arbiter piłki wodnej Radosław Koryzna. Tymczasem turniej olimpijski szybko się dla niego skończył - po meczu 2. kolejki fazy grupowej on i jego partner Słoweniec Boris Margeta zostali zawieszeni.

Zdjęcie

Sędziowie olimpijskiego turnieju piłki wodnej Radosław Koryzna oraz Słoweniec Boris Margeta zostali odsunięci od dalszego prowadzenia spotkań - zadecydowała Międzynarodowa Federacja Pływacka (FINA). Wszystko z powodu błędu podczas meczu Hiszpania - Chorwacja.

Zdjęcie

Radosław Koryzna już trzeci razy będzie arbitrem na igrzyskach olimpijskich. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że będzie "rozjemcą" na meczach... piłki wodnej.

Zdjęcie

- Jeśli miałby już wskazać jakąś drużynę, która moim zdaniem powinna znaleźć się w meczu o złoto, to postawiłbym na Serbów - mówi Ryszard Sudczak, międzynarodowy sędzia waterpolo.

Zdjęcie

Na początku roku rozegrano mistrzostwa Azji w piłce wodnej mężczyzn i kobiet. Triumfowały reprezentacje Chin i Kazachstanu. I to ona zagrają na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Zdjęcie

Poznaliśmy grupy turnieju piłkarzy i piłkarek wodnych podczas igrzysk w Londynie. Wśród mężczyzn bardzo ciekawie będzie w grupie B, gdzie obrońcy tytuły Węgrzy spotkają się m.in. z Serbią i USA.

Zdjęcie

Do rozpoczęcia IO w Londynie pozostało coraz mniej czasu. Im bliżej wielkiego sportowego święta, tym częściej i chętniej organizatorzy odkrywają karty. Tym razem zaprezentowali światu olimpijską wioskę.

Zdjęcie

Brytyjczycy skorzystają z przywileju gospodarzy i wystawią drużyny piłki wodnej mężczyzn oraz kobiet w przyszłorocznej olimpiadzie w Londynie. Będzie to pierwszy występ tamtejszych waterpolistów na igrzyskach od 56 lat.

Zdjęcie

Piłkarze wodni Chorwacji zdobyli w Zagrzebiu tytuł mistrzów Europy. W sobotnim finale pokonali Włochów 7:3. Po brąz sięgnęli Serbowie, którzy w decydującym spotkaniu wygrali z Węgrami 10:8.

Zdjęcie

Po raz trzeci z rzędu Rosjanki zdobyły tytuł najlepszej drużyny w piłce wodnej na Starym Kontynencie. W piątkowym finale mistrzostw Europy w Zagrzebiu pokonały Greczynki 11:6.

więcej