Aktualności

Zdjęcie

Kamil Kuczyński zajął czwarte miejsce w swojej serii repasaży w keirinie - konkurencji kolarstwa torowego - i odpadł z rywalizacji olimpijskiej w Londynie.

Zdjęcie

Kolarz torowy Chris Hoy wygrywając rywalizację w keirinie zdobył szósty złoty medal olimpijski i został najbardziej utytułowanym brytyjskim sportowcem. Dotąd rekordzistą z pięcioma tytułami mistrzowskimi był wioślarz Steve Redgrave.

Zdjęcie

Małgorzata Wojtyra zajęła ostatecznie 11. miejsce w wieloboju kolarskim na welodromie w Londynie. Polska zawodniczka w ostatniej próbie czasowej na 500 metrów zajęła 14. lokatę. Rywalizację wygrała Brytyjka Laura Trott.

Zdjęcie

Małgorzata Wojtyra zajęła 13. miejsce w wyścigu na 10 kilometrów zaliczanego do kolarskiego wieloboju. Polka po pięciu konkurencjach zajmuje 10. lokatę. Do końca rywalizacji w omnium pozostała jeszcze jedna konkurencja.

Zdjęcie

Małgorzata Wojtyra (Bo Go Szczecin) uzyskała dwunasty czas (3.45,083) w wyścigu na 3000 m na dochodzenie – czwartej konkurencji rywalizacji wielobojowej (omnium) w kolarstwie torowym na igrzyskach w Londynie. Najszybsza była Amerykanka Sarah Hammer (3.29,554).

Zdjęcie

Małgorzata Wojtyra wygrała drugą konkurencję - wyścig punktowy i awansowała z trzynastego na siódme miejsce w olimpijskiej rywalizacji wielobojowej (omnium) w kolarstwie torowym. Nową liderką została Amerykanka Sarah Hammer.

Zdjęcie

Od 13. miejsca w wyścigu na 250 metrów ze startu lotnego rozpoczęła Małgorzata Wojtyra (BoGo Szczecin) olimpijską rywalizację w omnium, czyli w wieloboju w kolarstwie torowym. Liderką została Brytyjka Laura Trott. Startuje 18 zawodniczek.

Zdjęcie

Welodrom w Londynie po niedzielnych deszczach nad stolicą Wielkiej Brytanii zaczął przeciekać. Woda pojawiła się w trzech miejscach na środku obiektu, ale na szczęście nie przeciekła na tor wyłożony syberyjską sosną.

Zdjęcie

29-letni amerykański kolarz torowy Jimmy Watkins, który wystąpi w niedzielę na igrzyskach olimpijskich w Londynie w ćwierćfinale sprintu, jest... pełnoetatowym strażakiem w Bakersfield w Kalifornii.

Zdjęcie

Damian Zieliński (SSPS Piast Szczecin) przegrał pojedynek z Japończykiem Seiichiro Nakagawą w repasażach sprintu kolarstwa torowego podczas igrzysk olimpijskich w Londynie. Wcześniej Polak uzyskał 14. czas w eliminacjach.

Zdjęcie

Damian Zieliński przegrał pojedynek w 1/16 finału z Rosjaninem Denisem Dmitriewem, ale zostaje w walce o finał. Polak pojedzie w repasażu.

Zdjęcie

Brytyjscy kolarze torowi – Ed Clancy, Geraint Thomas, Steven Burke, Peter Kennaugh -ustanowili rekord świata – 3.51,659 w wyścigu drużynowym na 4 km na dochodzenie, zwyciężając w piątek w olimpijskim finale igrzysk w Londynie.

Zdjęcie

Brytyjki, w składzie Joanna Rowsell, Laura Trott i Dani King, pobiły rekord świata wynikiem 3.15,669 w eliminacjach wyścigu drużynowego na dochodzenie w kolarstwie torowym podczas igrzysk olimpijskich w Londynie.

Zdjęcie

Polscy kolarze torowi zajęli ostatnie, dziesiąte miejsce w sprincie drużynowym w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Maciej Bielecki, Damian Zieliński i Kamil Kuczyński w bezpośrednim pojedynku przegrali z Wenezuelczykami, uzyskując czas 44,712 s.

Zdjęcie

Trzykrotny mistrz olimpijski z Pekinu w kolarstwie torowym Chris Hoy nie będzie bronił w Londynie tytułu w sprincie indywidualnym. Brytyjska federacja zdecydowała, że w tej konkurencji wystąpi mistrz świata z 2011 roku i wicemistrz olimpijski Jason Kenny.

Zdjęcie

Trzynaścioro kolarzy, nie licząc rezerwowych, otrzymało nominacje do startu w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Wśród nich jest Maja Włoszczowska, która cztery lata temu w Pekinie zdobyła srebrny medal. Ostateczny skład reprezentacji zarząd PKOl zatwierdzi w sobotę.

Zdjęcie

Brytyjczycy ogłosili skład swojej reprezentacji w kolarstwie torowym na igrzyska olimpijskie w Londynie. Gospodarze imprezy marzą o tym, aby poprawić wynik z Pekinu, gdy zdobyli aż 12 medali, w tym siedem złotych.

Zdjęcie

Przez sześć dni (od 2 do 7 sierpnia) kolarze torowi będą rywalizowali na nowoczesnym londyńskim welodromie. Medaliści zostaną wyłonieni w sprincie indywidualnym oraz drużynowym, keirinie, omnium i drużynowym wyścigu na dochodzenie.

Zdjęcie

Polscy kolarze torowi wywiązali się z postawionego przed nimi zadania: w mistrzostwach świata w Melbourne zdobyli w sprincie drużynowym kwalifikację olimpijską. Tym samym wystąpią w Londynie również w sprincie indywidualnym i keirinie.

Zdjęcie

Tor kolarski w Londynie jest ciekawy architektonicznie i bardzo szybki. Miałem jednak dziwne odczucie, że stwarza Anglikom dodatkową przewagę poprzez możliwość szybkiego dokonania korekty temperatury – ocenił prezes PZKol. Wacław Skarul.

więcej